Szociális munka napja Baranyában – közös ünnep a hagyomány jegyében
Mintegy 20 éves hagyományt követve a Baranya Vármegyei Kirendeltség, a SZIME – Szociális Igazgatók és Szakemberek Magyarországi Egyesülete –, valamint Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata ez évben is együtt ünnepelte a szociális munka napját, amelynek idei helyszínét a Baranya Megyei Önkormányzat impozáns Díszterme adott otthont.
Kocsis József, a SZIME elnöke megnyitó beszédében felelevenítette a szociális munka ünneplésének főbb állomásait, és kiemelte, hogy a szociális szakmában dolgozók – fenntartótól függetlenül – egyforma köszönetet érdemelnek, amelyre ez a komoly tradíciókkal bíró közös rendezvény is példát mutat.
Felföldi László pécsi megyéspüspök köszöntőjében az irgalmas szamaritánus történetén keresztül arra hívta fel a figyelmet, hogy időnként mindannyian rászorulunk a másik segítségére. Az irgalom azt a fajta „atyai” gondoskodást jelenti, amikor mindenki olyan és annyi segítséget kap, amelyre szüksége van. A szociális munka pont ez a segítség, amely szükséges és egyben nélkülözhetetlen. A pécsi megyéspüspök Ferenc pápa szavait idézve a szolidaritás fontosságát és a közösség erejét hangsúlyozta.
Péterffy Attila, Pécs Megyei Jogú Város polgármestere kiemelte: nemcsak az ünnep közös, hanem az ágazat iránti felelősség is. A fokozódó gazdasági és társadalmi nehézségek közepette a szociális területen dolgozók munkájához kitartást és erőt kívánt azzal a gondolattal, hogy a „szociális munka a hallás művészete és a remény tudománya”.
Dr. Joó Aranka, az SZGYF szakmai főigazgató-helyettese Eszterházy Pétertől idézve tiszteletét és megbecsülését fejezte ki a területen dolgozóknak, és a segítő munka felemelő volta mellett hangsúlyozta annak a társadalom számára kevésbé látható, mindennapi nehézségeit is. Egyúttal tolmácsolta Cséplőné Gönczi Veronika főigazgató asszony ünnepi gondolatait és köszöntő szavait.
Az ünnepség legszebb pillanatait idén is az ellátottak műsora adta: a Platánliget Integrált Szociális Intézmény Baranya Vármegye Bólyi Színkottás Zenekarának „Baranya zenéi” című műsorát, valamint a mohácsi Pándy Kálmán otthon ellátottjainak produkcióit a rendezvény 150 fős közönsége hosszú percekig tartó vastapssal köszönte meg. A rendezvény méltó záróprogramja volt a Pécsi Leőwey Klára Gimnázium vegyeskórusának színvonalas koncertje.
Az elismeréseket dr. Joó Aranka szakmai főigazgató-helyettes, valamint dr. Gálné dr. Babinecz Erzsébet kirendeltségigazgató asszony adta át.
Elhivatott, példaértékű munkájáért főigazgatói dicséretben részesült:
Simon Éva Teréz, a Dél-Zselic Integrált Szociális Intézmény Baranya Vármegye munkaügyi ügyintézője. Nyugdíjba vonulása előtt, tartalmas életpályája elismeréseként, az intézménynél végzett kiemelkedő, kitartó munkájáért.
Kovácsné Vadász Szilvia, a Platánliget Integrált Szociális Intézmény Baranya Vármegye munkatársa, a Szociális, mentálhigiénés és fejlesztő pedagógus csoport vezetője mindig a lakók érdekeit szem előtt tartó, lelkiismeretes, nagy empátiával végzett munkájáért.
Pergőné Herner Barbara, a Gyermekvédelmi Központ Baranya Vármegye szigetvári Vadvirág Speciális Gyermekotthonának vezetője, az emberséges, derűvel és őszinteséggel végzett példamutató munkájáért.
Löffler Tamás, a Főigazgatóság Baranya Vármegyei Kirendeltségének szociális referense, az intézményekkel való teljes partnerséggel és az ellátotti érdekek maximális figyelembevételével végzett alapos és precíz munkájáért.
Elismerésben részesült kollégáinknak szívből gratulálunk!
Baranya Vármegyei Kirendeltség