XIV. Népzenei és Művészeti Találkozó

A nagysikerű rendezvényt 15 évvel ezelőtt, 2010-ben a „Fenyves Otthon” Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Fogyatékosok Otthonában az intézményi dolgozók összefogásának köszönhetően indult útjára, amely mára egy országos rendezvénnyé nőtte ki magát.
Idén 16 fellépőcsoport érkezett az ország minden tájáról, Abádszalók, Dévaványa, Budapest, Karcag, Kenderes, Kisújszállás, Mezőberény, Mezőtúr, Szolnok, Törökszentmiklós településeikről. A fellépők között kicsik és nagyok egyaránt színpadra léptek, szerepeltek népdal, néptánc, vers, próza-, ének-, kórusművek, magyar nóta, néptánc, mozgás színház, modern tánc, társastánc, furulya és színdarab produkciók is.

Az eseményen köszöntőt mondott Dr. Máté János, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Esélyteremtési Főosztály főosztályvezetője, aki tolmácsolta Cséplőné Gönczi Veronika, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság főigazgatójának jókívánságait. Az esemény résztvevőit Cser-Kiss Róza, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kirendeltség igazgatója köszöntötte, megköszönve a dolgozók áldozatos és odaadó munkáját, melyet nap mint nap az ellátottakért tesznek.

Az eseményen beszédet mondott dr. Berkó Attila, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal főispánja is, aki megköszönte a dolgozók alázatos munkáját és sok sikert kívánt a fellépőknek.
Bíró Mónika, a Tiszaág Integrált Szociális Intézmény Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye intézményvezetője köszöntötte a jelenlévőket. Köszöntőjében elmondta, hogy az intézményben a példamutató munka mellett népi-, modern- és ritrogramma tánc, filmes csoportok működnek, melyek megyei, országos, és nemzetközi fesztiválokon is kimagasló sikereket érnek el. Emellett az otthonban, az ellátottak által termesztett fűszer- és gyógynövények a környező településeken és a vásárokon is nagyon népszerűek.

Az egybegyűlteket Fodor Gusztáv Tiszaszentimre polgármestere, Segítő Kézzel a Fogyatékosokért Alapítványának kuratóriumi elnöke is köszöntötte és beszédében kiemelte az egymásra való odafigyelés, az egymásról való gondoskodás fontosságát.
A csodás hangulatú esemény a művészetek ápolását és a különbségek elfogadását hivatott erősíteni, ahol a fellépők megmutathatják tehetségüket, közelebb hozva ezzel a társadalom tagjait. Elősegíti az intézmények, és a szervezetek közötti kapcsolatfelvételt, a meglévő kapcsolatok ápolását. A nemzeti értékeink, a hagyományok ápolásán túl ennek a rendezvénynek az egyik legfontosabb üzenete, hogy a zene, a tánc, a művészet mindenkié.

A programot kiegészítette a fejlesztő foglalkoztatás keretében, az ellátottak által készített dísztárgyak, illetve az intézmény területén termesztett gyógy- és fűszernövények árusítása.
Gratulálunk a fellépő csoportoknak a színvonalas előadásokért, valamint a szervező intézmény valamennyi dolgozójának a példaértékű munkájához, amellyel létrejöhetett ez a fantasztikus találkozó!
SZGYF Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kirendeltség