A legszebb konyhakerteket és az otthonos otthonokat díjazták Szolnokon

Több kategóriában osztottak ki elismeréseket „A legszebb konyhakertjeink”, valamint az „Otthonos otthon” pályázatok díjátadó ünnepségén, Szolnokon, a Vármegyeháza Dísztermében. Az SZGYF Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kirendeltség által meghirdetett pályázatokra a vármegyében lévő szociális és gyermekvédelmi intézményekben élők jelentkezhettek. „A legszebb konyhakertjeink” pályázatra 141 pályamű, az „Otthonos otthon” felhívásra 152 egyéni és alkotócsoporttól benyújtott pályamű érkezett.

Az eseményt megtisztelte jelenlétével dr. Máté János, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Esélyteremtési Főosztály főosztályvezetője és Székács János, a Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzat képviselője.

Dr. Máté János az Esélyteremtési Főosztály főosztályvezetője

„A legszebb konyhakertjeink” felhívás arra ösztönözte az ellátottakat, hogy fedezzék fel a saját gazdálkodás, a termesztés szépségét és fontosságát – ki-ki a saját lakókörnyezetében. Nem a terület nagysága számított, hiszen bármilyen kis helyen megvalósítható egy apró konyhakert, akár balkonládában vagy magaságyásban. A pályázók fantasztikus kreativitással alkalmazkodtak a lehetőségeikhez: egyesek fűszernövényeket termesztettek, mások virágokat, vagy éppen konyhakerti növényeket gondozva tapasztalták meg a talaj előkészítésétől a betakarításig tartó folyamatot. A kezdeményezésnek köszönhetően sokan újra rátaláltak a természetes forrásokra, és ráébredtek, hogy a kertészkedés több, mint hobbi: olyan erőforrás, amely mindannyiunk számára elérhető, ha felismerjük a környezetünk kínálta lehetőségeket.

A felhívás arra ösztönözte az ellátottakat, hogy fedezzék fel a saját gazdálkodás, a termesztés szépségét és fontosságát

Az „Otthonos otthon” pályázatra az intézményekben élő gyermekek, fiatalok és ellátottak által kialakított lakókörnyezet bemutatását vártuk.

Egy igazi otthon akkor válik valóban otthonná, amikor minden tárgy és dekoráció tükrözi az ott élők személyiségét, életútját, emlékeit. Minden egyes bútor, kép vagy apró tárgy saját történetet hordoz – egy könyvespolc tele régi olvasmányokkal, amelyekhez emlékek kötődnek, vagy egy kerámia, amit egy különleges utazás során szereztek. Ezek az apróságok nem csupán szépítik a teret, hanem mélységet és karaktert adnak neki, olyan érzelmi kötődést, amely igazán otthonossá teszi a helyet.

A versenyre nevezett pályaműveknél a zsűri értékelte az esztétikus, kreatív kivitelezést, a gondozott környezetet. A pályázók között kiosztásra került az első három helyezettnek járó díj, a különdíj, valamint emléklapot vehettek át a részt vevő alkotócsoportok nevében a pályázó intézmények vezetői.

Egy igazi otthon akkor válik valóban otthonná, amikor minden tárgy és dekoráció tükrözi az ott élők személyiségét

Az emléklapokat Bíró Mónika, a Tiszaág Integrált Szociális Intézmény Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye intézményvezetője, és Pásztor Zsuzsánna, a Gyermekvédelmi Központ Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye intézményvezetője vette át.

Az intézményekben élő gyermekek, fiatalok és ellátottak jelentkezhettek a pályázatra

Az ünnepélyes díjátadó résztvevőit a felhívásokra érkezett pályaművekről készült vetítéssel és fotókiállítással vártuk.

Az eseményt a Gyermekvédelmi Központ Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye, valamint a Tiszaág Integrált Szociális Intézmény Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye fiataljai és ellátottjai műsora színesítette.

Tiszaág Integrált Szociális Intézmény fiataljainak és ellátottjainak műsora

Köszönjük a csodálatos alkotásokat, a pályázatokba fektetett munkát! Gratulálunk a díjazottaknak és valamennyi résztvevőnek!

Major Angéla társadalmi kapcsolatokért felelős referens
SZGYF Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kirendeltség