A jól és eredményesen végzett munka elismertségének eredményeként a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Gyermekvédelmi Központ vezetője, valamint a Mátészalkai Gyermekotthon programban résztvevő gyermekei mutathatták be a „Zene az kell” című programot a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács által a múlt hónapban immár hatodik alkalommal megrendezett „Bűnmegelőzési iránytű” elnevezésű konferencián.
A rendezvényen Dr. Felkai László a Belügyminisztérium közigazgatási államtitkárának és Dr. Hatala József ny. r. altábornagy, a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács elnökének beszéde után a különböző korosztályok és társadalmi helyzetben lévő emberek számára kidolgozott és megvalósított bűnmegelőzési programokat, tevékenységeket ismerhettek meg a vendégek.
A „Zene az kell” című programot, amelynek célja, hogy a gyermekvédelmi intézményekben nevelkedő, hátrányos helyzetű fiatalok szabadidejének hasznos eltöltéséhez kínáljon alternatívát, még 2014-ben dolgozta ki a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya, és a megyében – valamint az országban is – elsőként a Mátészalkai Gyermekotthonban valósították meg. Az itt elért sikernek is köszönhetően azóta már a megye más gyermekvédelmi intézményeiben is megvalósult a program.
A módszertanról és az eredményekről szólva az előadók – Kovács Attila r. alezredes, Szabolcs-Szatmár-Bereg MRFK és Repelik Anikó intézményvezető, Szabolcs–Szatmár–Bereg Megyei Gyermekvédelmi Központ – elmondták, hogy a programban résztvevő intézmények hangszereket kaptak, valamint ének-, zene- és tánctanárok foglalkoztak a gyerekekkel. A projektnek nagyon jelentős nevelő, személyiségfejlesztő ereje is van, ami számtalan pozitív kihatással bír a gyermekek fejlődésére, azon túlmenően, hogy zenei képességeiket is felszínre hozza, erősíti.
Mindezt reprezentálva az előadást követően a Mátészalkai Gyermekotthon növendékei színes produkciókkal léptek a közönség elé. A műsorszámok között láthatták a vendégek az intézmény többszörös díjnyertes tánccsoportjának, a Varázscipőknek a bemutatóit, valamint volt zongorajáték, autentikus cigánytánc, énekes és különböző hangszeres produkciók.
A program megvalósításában és a konferencián elért sikerben komoly szerepe van a felkészítő ének- és zenetanároknak, koreográfusnak, valamint az intézményben dolgozó szakembereknek, akiket köszönet illet munkájukért.
Ám a legnagyobb érdem mégis a Gyermekvédelmi Központban élő gyermekeké, akik kitartásuknak, szorgalmuknak köszönhették, hogy a szereplésüket a közönség visszatapsolással, majd vastapssal jutalmazta.
Csekk János társadalmi kapcsolatokért felelős referens
SZGYF Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kirendeltség